NOWE RZECZY 20

 

Dwudziesty przegląd nowości zwięzły i bez rozpisywania się, bo znowu za długo zwlekałem z apdejtem.

 

 

LUXTORPEDA

W sklepach można już znaleźć drugą płytę Luxtorpedy, najfajniejszego polskiego debiutu rockowego 2011. Album wyszedł równo w rok po premierze pierwszej płyty – trzeba chłopakom przyznać, że umieją zaspokajać apetyt fanów.

 

 

 

 

SLASH

Swój drugi solowy album dostarczył legendarny już za życia Slash. Po przepakowanym gwiazdami pierwszym albumie, tym razem powstrzymał się od zabawy w Santanę i nagrał album z przyjaciółmi, o których Pudelek nie pisze (wokalista Alter Bridge i panowie z The Conspirators).

 

 

 

 

SILVERSUN PICKUPS

W połowie czerwca pojawi się trzeci longplej Silversun Pickups, zatytułowany ,,Neck of the Woods”, wyprodukowany przez samego Jacknife’a Lee.

 

 

 

 

INFECTED MUSHROOM

Pierwszy od trzech lat album dostarczą Infected Mushroom, kultowy duet elektroniczny z Izraela.

 

 

 

 

PASSION PIT

Debiutancki album Passion Pit spowodował niemałe zamieszanie na rynku elektronicznego indie. W lipcu przekonamy się, czy drugi krążek kwintetu z Bostonu utrzyma wysoki poziom swojego poprzednika – wszak od ,,Manners” minęły trzy lata, a w świecie muzyki pop to czasem niemal dekada.

 

 

 

 

ANIMAL COLLECTIVE

Nie może być mowy o elektronicznym indie bez Animal Collective, prawda? Ulubieńcy hipsterów i blogerów ostatnich lat zapowiadają powrót przewrotnym, pokręconym ,,Honeycomb”. Ich ostatni album ,,Merriweather Post Pavilion” pływał w morzu pozytywnych recenzji, więc punkt odniesienia nowy album będzie miał ustawiony wysoko.

 

 

 

 

COCOROSIE

Siostry Casady stylowe i niebanalne jak zwykle. Nie wiem czy ,,We are on Fire” zapowiada nową płytę, ale fajnie by było, gdyby tak było.

 

 

 

 

NIKI & THE DOVE

Ukazała się pierwsza płyta Niki & The Dove, szwedzkiego duetu uważanego za jedną z największych nadziei electropopowych tego roku. Fajnie, że Szwecja wyrosła na światową potęgę muzyki łączącej pop i elektronikę – przestanie się kojarzyć tylko z ABBĄ.

 

 

 

 

THE FLAMING LIPS feat. KESHA

A na koniec mocny kandydat do tytułu WTF2012: duet żywej legendy amerykańskiego indie The Flaming Lips i Keshy – jednej z najmniej utalentowanych i najbardziej irytujących gwiazdek popu ostatnich dwóch lat. Efekt ich współpracy jest… No cóż – niecodzienny i nietypowy, a już z pewnością ciekawszy od tego, czego człowiek zwykle się spodziewa słysząc ,,kesza”.

 

 

 

 

Reklamy

4 thoughts on “NOWE RZECZY 20

  1. Myles Kennedy najlepiej sprawdza się w śpiewanych refrenach (tak jak w AB), ale generalnie ten kawałek ze Slashem też niczego sobie ;)

  2. płyta Silversun Pickups ukazała się 8go maja. Tak mówi angielska Wiki, możliwość kupienia albumu na oficjalnej stronie zespołu, oraz to, że go posiadam i już udało mi się go ze 2-3 razy przesłuchać. Aha, nie zachwyciła mnie ta płyta.
    Luxtorpeda ciekawe, muszę się poważniej zainteresować ich twórczością.
    I jednak wolę zdecydowanie jak jednak więcej się rozpisujesz. Bo w przeciwnym przypadku (jak teraz) notkę przelatuję w 2 minuty, bo większości i tak nie uruchamiam :)

    • Owszem, ,,Neck of the Woods” wyszło 8-go maja, ale w USA – polska premiera przewidziana jest dopiero na 16-go czerwca (za: muzyka.pl i barock.pl), więc obaj mamy rację.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s