ALBUMOWE KALENDARIUM – LUTY 2017

Jak co miesiąc zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu Albumowego Kalendarium. Zgodnie z oczekiwaniami w lutym mamy tendencję zwyżkową i pojawiły się większe możliwości wyboru pozycji do wpisu. Bez zbędnego przeciągania, poniżej przedstawiamy nasze propozycje. Bon Appetit!

03.02.

ELBOW – LITTLE FICTIONS

mi0004183847

 

Co dopiero wybraliśmy Gentle Storm na singiel tygodnia, a już mamy nową płytę od Brytyjczyków. Elbow nigdy nie należało do spektakularnych grup istniejących w sferze alternatywnego rocka, za to ich atuty leżały w innych rejonach. Stąd też po wydanym Little Fictions spodziewamy się melodyjności i rytmicznej świeżości aranżacyjnej.

03.02.

FENECH-SOLER – ZILLA

mi0004186495

Od ciekawego debiutu, jakim uraczył nas Fenech-Soler minęło 7 lat i od tego czasu indie electronic zdążyło przejść przez wszystkie możliwe stany muzyczne. Obecnie gatunek tkwi w fazie nie tyle nawet stagnacji, co realnego regresu. Można być zatem ciekawym czy w 2017 roku jest jeszcze szansa na jego odświeżenie, czy też Fenech-Soler i podobne mu zespoły nie mają już definitywnie czego szukać na rynku muzycznym?

03.02.

SAMPHA – PROCESS

mi0004172559

Na odmiennym biegunie znajduje się z kolei Sampha, będący jedną z ciekawszych postaci współczesnej sceny elektronicznej. Tym razem ceniony tekściarz i producent, współpracujący z takimi artystami jak SBTRKT, Jessie Ware czy Solange stawia na pełnoprawny solowy debiut i coś nam mówi, że może tą płytą wywołać sporo zamieszania.

10.02.

DUA LIPA – /TBA/

mi0004083244

Robiąca ostatnio furorę w mediach mainstreamowych Dua Lipa wypuszcza swój debiutancki album, który co ciekawe jest utrzymywany w pewnej tajemnicy (nieznany tytuł płyty oraz szczątkowa track lista). Czy będzie to wyższy poziom nowej generacji popu czy jednak solidny kawał lipy przekonamy się niebawem.

10.02.

THIEVERY CORPORATION – THE TEMPLE OF I & I

mi0004175632

Duet należący nie tylko do tych charakterystycznych, ale i bardziej znanych wykonawców z pogranicza trip-hopu wraca z kolejną płytą. Thievery Corporation nie jest już tak popularne jak dawniej, więc może to ostatni dobry moment by zbliżyć się do czasów świetności? Jeśli nowe TC osiągnęłoby sukces, to może i ludzie z Portishead zdecydowaliby się na powrót? Warto pomarzyć…

17.02

THE ORWELLS – TERRIBLE HUMAN BEINGS

mi0004168863

Garage rock przeżywa ostatnio lepsze chwile, a jednym z powodów jest właśnie The Orwells. Poprzednia płyta zespołu była przyjęta pomyślnie przez krytyków i fanów, więc na nowy materiał nie trzeba specjalnie namawiać. Tym bardziej, że nowe single napawają optymizmem.

24.02.

KING GIZZARD & THE LIZARD WIZARD – FLYING MICROTONAL BANANA

mi0004180807

Mimo iż grupa wydaje albumy rokrocznie od 2012 roku, to dopiero zeszłoroczny Nonagon Infinity zwrócił naszą uwagę na ten barwnie brzmiący zespół. Singlowy Nuclear Fusion daje poczucie kontynuacji dobrze dobranego brzmienia, co jest satysfakcjonujące, ale może Flying Microtonal Banana czymś jeszcze pozytywnie zaskoczy. Kto wie?

24.02.

XIU XIU – FORGET

mi0004180112

Za samą rekomendacje dla tej płyty powinien posłużyć fakt, że ostatni projekt Xiu Xiu otrzymał u nas 10/10. Tym razem grupa nie posiłkuje się cudzym materiałem źródłowym, jak miało to miejsce w przypadku Plays The Music Of Twin Peaks, tylko tworzy własny, zupełnie oryginalny materiał. Czekamy!

27.02.

SUN KIL MOON – COMMON AS LIGHT AND LOVE ARE RED VALLEYS OF BLOOD

sun

Ostatnia propozycja, a zarazem starzy znajomi z naszego blogowego świata. W 2014 roku oceniliśmy ich Benji na mocną 9, a JJ pisał wówczas w maju, że „to najlepsza płyta jaką słuchał w tym roku”. W pierwszym kwartale roku przydałaby się podobny krążek, na ten jednak moment można się spodziewać nieoczywistego materiału z dużym ładunkiem emocjonalnym, na którego temat wciąż jeszcze wiemy niewiele. Tajemnica zostanie odkryta dopiero na sam koniec miesiąca.

Następnego zbioru płyt możecie oczekiwać na początku marca. Stay tuned!   /KK

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s